نمونه نقشه utm زمین کشاورزی

نقشه یو تی ام نقشه ای با دقت بالا می باشد و با تهیه این نقشه مختصات یو تی ام هر نقطه معلوم می باشد. این مختصات منحصر به فرد می باشد و در نتیجه نمی توان نقطه ای مشابه مختصات هر نقطه بر روی زمین پیدا کرد. با توجه به ویژگی های نقشه یو تی ام امروزه این نقشه از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. اداراتی همچون اداره ثبت اسناد، شهرداری، اداره منابع طبیعی، اداره گاز و برق و .. از جمله این ادارات می باشند. با تهیه این نقشه مساحت، ابعاد، حدود و همسایگی و موقعیت دقیق ملک به دست می آید.

نمونه نقشه utm زمین کشاورزی لازم است با دقت بالا تهیه شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با دقتی بالا تهیه نماید. و با مهر و امضای خود به آن اعتباری ببخشد و آن را آماده ارائه به ادارات نماید. برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا برداشت دقیق از ملک انجام می شود. با اتمام برداشت زمینی ترسیم دقیق نقشه یو تی ام انجام می شود. نقشه تهیه شده با مهر و امضای کارشناس اعتبار لازم را برای ارائه به ادارات کسب می کند.

مزایای تهیه نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام امروزه از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. در نتیجه لازم است با دقت بالا تهیه شود. تهیه این نقشه مزایای بسیاری دارد که به شرح زیر است:

  • معلوم شدن موقعیت منحصر به فرد ملک
  • عدم تجاوز و تعارض و جابه جایی سایر پلاک ها
  • به دست آمدن ابعاد دقیق ملک
  • به دست آمدن مساحت دقیق ملک با دقت سانتی متری
  • کاهش اختلافات ملکی با مختصات یکپارچه
  • تسهیل در جانمایی و تطبیق املاک
  • امکان بررسی وضعیت ملک با دقت بالا

کاربرد نقشه یو تی ام utm

نقشه یو تی ام نقشه ای با مختصات جهانی است و مهم ترین ویژگی این نقشه به دست آمدن مختصات دقیق هر نقطه بر روی زمین می باشد. نقشه یو تی ام عموما در حوزه املاک کاربرد دارد. این نقشه حاوی مختصات یو تی ام می باشد. که موقعیت دقیق نقاط ملک را نشان می دهد.

از جمله کاربرد های نقشه یو تی ام شامل موارد زیر است:

  • تهیه نقشه یو تی ام برای شهرداری: شهرداری نیز به جهت صدور جواز ساخت، برای تعیین میزان عقب روی ملک، به جهت بررسی دقیق طرح توسعه شهرداری در نتیجه این نقشه را در خواست می کند و تهیه این نقشه با فرمت خاص و دقت بالا در خواست می شود.
  • تهیه نقشه یو تی ام اداره منابع طبیعی: در صورت بروز اختلافاتی بین مالکین اراضی و دولت بر سر اراضی ملی لازم است مدارکی از جمله نقشه یو تی ام را تهیه نمود.
  • تهیه نقشه یو تی ام برای اداره ثبت اسناد و مدارک: از مهم ترین کاربرد های نقشه یو تی ام برای انجام امور ثبتی ملک می باشد. اداره ثبت اسناد به جهت صدور سند تک برگی، اخذ سند تک برگی ملک قولنامه ای و همچنین تصحیح سند ملک این نقشه را در خواست می کند. در نتیجه لازم است با دقت بالا و به صورت استاندارد این نقشه تهیه شود.

تهیه نقشه یو تی ام مراجع قضایی

نقشه یو تی ام امروزه کاربرد های بسیاری در امور ملکی دارد. با تهیه نقشه یو تی ام اطلاعات فنی دقیقی از ملک حاصل می شود. یکی از مواقعی که نقشه یو تی ام از عرصه در خواست می گردد زمانی است که مالکین املاک مجاور هم بر سر حدود و مرز ها به اختلاف بخورند. در این صورت لازم است تامین دلیلی را تهیه نمود و به مراجع قضایی ارائه نمود.

برای تهیه نقشه یو تی ام می بایست حدود اربعه ملک مشخص باشد تا امکان برداشت مختصات یو تی ام از گوشه های ملک وجود داشته باشد. اما در صورتی که حدود اربعه ملک مشخص و معلوم نباشد، لازم است ابتدا با تفسیر عکس های هوایی حدود اربعه ملک مشخص شود.

تفسیر و بررسی عکس هوایی و تهیه نقشه یو تی ام از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. این متخصص ابتدا عکس هوایی را تهیه خواهد کرد. در ادامه تفسیر عکس هوایی انجام می شود. با استفاده از استریوسکوپ اطلاعاتی از مرز های ملک حاصل می شود. در نهایت با جانمایی عکس هوایی بر روی زمین حدود اربعه ملک معلوم می شود. و نقشه یو تی ام ملک قابل تهیه خواهد بود. این نقشه در نهایت قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

تهیه نقشه یو تی ام utm عرصه و اعیان

امروزه با توجه به وِیژگی های نقشه یو تی ام این نقشه از جانب ادارات و سازمان ها در خواست می شود. نقشه یو تی ام معمولا از عرصه ملک در خواست می شود تنها زمانی این نقشه هم از عرصه و اعیان در خواست می شود که افراد قصد اخذ سند تک برگی برای ملک قولنامه ای را داشته باشند.

در واقع افراد به دلایل مختلفی پس از معامله ملک انتقال مالکیت رسمی بینشان انجام نشده است. و در نتیجه از آنجایی که امنیت قولنامه پایین است پس امکان از دست رفتن ملک وجود دارد. برای جلوگیری از این امر هر چه زود تر می بایست اقداماتی جهت اخذ سند مالکیت رسمی انجام شود.

برای اینکه با استفاده از ماده 147 و 148 بتوان سندمالکیت رسمی اخذ کرد اول اینکه باید ملک سابقه ثبتی داشته باشد. و دوم اینکه ملک می بایست دارای بنا باشند و همچنین دسترسی به مالک رسمی اراضی ممکن نباشد. در این صورت امکان اخذ سند رسمی مالکیت وجود دارد. اسناد جدید مالکیت که امروزه صادر می شود سند تک برگ است و برای اخذ این سند می بایست نقشه یو تی ام تهیه گردد. برای تهیه نمونه نقشه utm زمین کشاورزی و مسکونی می توان به یک کارشناس رسمی دادگستری مراجعه کرد. این متخصص با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه مختصات یو تی ام کنج های عرصه و اعیان را برداشت و سپس نقشه یو تی ام را ترسیم و چاپ خواهد کرد. این نقشه مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود.

 

 

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رأی: 1

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما