هزینه تفسیر عکس هوایی

هزینه تفسیر عکس هوایی

تفسیر عکس هوایی به جهت تشخیص عوارض، استخراج اطلاعات و شناسایی عوارض انجام می شود. با انجام تفسیر عکس هوایی در نتیجه اطلاعاتی از ملک حاصل می شود.

تفسیر عکس هوایی کاربرد های بسیاری دارد که شامل مواردی همچون تهیه تامین دلیل برای حل اختلافات ملکی، تشخیص اراضی موات و غیر موات، تشخیص اراضی ملی ، جانمایی ملک و غیره می باشد.

از زمان هایی که لازم است تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام شود وقتی است که اراضی ملی اعلام شود. اراضی ملی زمینی است که سابقه احیا در آن وجود ندارد و زمین شکل طبیعی خود را حفظ نموده است. در نهایت لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی شود.

به جهت انجام تفسیر عکس هوایی لازم است اقدام نمود. تا با انجام تفسیر عکس هوایی اطلاعاتی از ملک حاصل شود. برای بررسی سابقه احیا عکس هوایی قدیمی ملک بررسی می شود. و در نهایت گزارش تفسیر عکس هوایی قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

به جهت انجام تفسیر عکس هوایی مراجعه به یک فرد زبده و متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ضروری است. کارشناس برای انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا عکس هوایی را تهیه خواهد کرد. در ادامه تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام می شود. و اطلاعاتی از عکس هوایی حاصل می شود. هزینه تفسیر عکس هوایی بر طبق عواملی تعیین می شود. از جمله این عوامل مساحت ملک، تجربه کارشناس تفسیر عکس هوایی و .. می باشد.

کاربرد استریوسکوپ

استریوسکوپ در نقشه برداری کاربرد های بسیاری دارد. این روز ها از این فناوری در حوزه هایی مثل تشخیص اراضی ملی استفاده می شود. تا در نتیجه اراضی ملی قابل شناسایی باشد. برای انجام تفسیر عکس هوایی از تجهیزاتی همچون استریوسکوپ استفاده می شود.

استریوسکوپ در حوزه نقشه برداری هوایی سالهاست که تثبیت شده است. متخصصین نقشه برداری از این فناوری در حوزه نقشه برداری استفاده می کنند.

با استفاده از این وسیله می توان عوارض موجود را به صورت برجسته مشاهده نمود. این دستگاه باعث می شود که اختلاف ارتفاع تصاویر را به صورت برجسته مشاهده نمود و به خوبی تشخیص داد. به کمک استریوسکوپ پوشش گیاهی، آرایش اراضی و … قابل شناسایی می باشد. از جمله کاربرد های استریوسکوپ در تفسیر عکس هوایی شامل: امکان تهیه نقشه های موضوعی، مورد استفاده در مسائل نظامی، کمک به مسائل راهسازی، مورد استفاده در مدیرست منابع آب، کمک به مطالعات زمین شناسی، مورد استفاده در محیط زیست ، مورد استفاده در کشاورزی، مورد استفاده در مدیریت منابع آبی، مورد استفاه در برنامه ریزی شهری می باشد.

انجام تفسیر و بررسی عکس های هوایی چه کاربرد هایی دارد؟

تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام می شود تا عوارض بر روی عکس هوایی قابل تشخیص باشد. تفسیر عکس هوایی در امور مختلف کاربرد دارد. فرد متخصصی همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند تفسیر عکس هوایی را انجام دهد. از جمله کاربرد های تفسیر عکس هوایی شامل موارد زیر است:

  • کاربرد نظامی: از اولین کاربرد های تفسیر عکس هوایی است و با انجام آن موقعیت دشمن و تعداد سربازان و تجهیزات آن ها سنجش می شود. در واقع با هدف جاسوسی تفسیر عکس هوایی برای اولین بار انجام شد.
  • حل اختلافات ملکی: یکی از مهم ترین کاربرد های تفسیر عکس هوایی حل اختلافات ملکی می باشد. در واقع لازم است تامین دلیلی تهیه شود و به مراجع قضایی ارائه شود. یکی از این مواقع زمانی است که اراضی ملی اعلام شود. در نتیجه بررسی سابقه احیا در اراضی انجام می شود. همچنین ممکن است بر سر حدود و مرز ها مالکین اراضی مجاور به اختلافاتی بر بخورند. در نتیجه لازم است سابقه اراضی بررسی شود و اطلاعاتی از مرزهای ملک حاصل شود.
  • زیست و زمین شناسی: با انجام تفسیر عکس هوای تغییرات زمین و پوشش گیاهی سنجش می شود و اطلاعاتی از عکس هوایی حاصل می شود.

تفسیر عکس هوایی برای انجام جانمایی ملک

در صورت بروز اختلافاتی بر سر حدود و مرز های ملک در نتیجه لازم است تامین دلیلی را تهیه نمود. و به مراجع قضایی ارائه شود.

در واقع به جهت تشخیص حدود و مرز های ملک لازم است جانمایی ملک انجام شود. برای انجام جانمایی ملک لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود.

برای انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا عکس هوایی قدیمی ملک تهیه می شود. این عکس ها با توجه به سال و موقعیت عکسبرداری تهیه می شود. در ادامه تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام می گیرد. برای انجام تفسیر عکس هوایی لازم است به فردی متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این عملیات را انجام دهد. برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده می شود. در ادامه با روش برجسته بینی سابقه دیوار کشی ملک قابل بررسی می باشد. با معلوم شدن دیوار کشی ملک سپس نقشه یو تی ام ملک قابل تهیه می باشد. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت زمینی ترسیم دقیق نقشه یو تی ام انجام می شود. نقشه یو تی ام تهیه شده به همراه گزارش تفسیر عکس هوایی قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود. هزینه تفسیر عکس هوایی طبق تعرفه معلوم می گردد.

تفسیر عکس هوایی اراضی ملی

ممکن است دولت اراضی اشخاص را ملی اعلام نماید. و در نتیجه مالکین این اراضی می توانند به این رای معترض باشند. برای اعتراض به ملی اعلام شدن اراضی و حل اختلافات به وجود آمده لازم است تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام شود تا تامین دلیلی برای ارائه به مراجع قضایی تهیه شود. با انجام تفسیر عکس هوایی سابقه احیا در اراضی قابل بررسی می باشد.  برای انجام تفسیر عکس هوایی مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سبب می شود. که تفسیر عکس هوایی با دقت بالا انجام شود.

تفسیر عکس هوایی با استریوسکوپ انجام می شود و سابقه احیا در اراضی بررسی می شود. در نتیجه اطلاعات لازم از عکس هوایی حاصل می شود.  در نتیجه گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود و گزارش تفسیر عکس هوایی مهر و امضا شده معتبر می شود وقابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

 

 

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما