جانمایی پلاک ثبتی تهران

جانمایی پلاک ثبتی تهران

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

با انجام جانمایی پلاک ثبتی بسیاری از اختلافاتی که بر سر زمین پیش می آید حل خواهد شد. انجام جانمایی پلاک ثبتی برای تعیین موقعیت و حدود دقیق ملک انجام می گیرد. نقشه جانمایی پلاک ثبتی در دادگاه به عنوان یک مدرک معتبر برای حل اختلافات و دعاوی حقوقی به کار می رود. جانمایی پلاک ثبتی کار بسیار تخصصی می باشد. در نتیجه باید توسط متخصص این کار یعنی کارشناس زسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی تهیه شود.

نحوه انجام جانمایی ملک

اگر مرزهای ملک مشخص نشده باشد و ملک دارای سند قدیمی باشد. از آن جایی که در اسناد قدیمی حدود ملک درج نشده است. اگر مالکی با این شرایط بر سر حدود ملک با ملک مجاور خود دچار اختلافات ملکی شود. برای اینکه ادعای خود را در شورای حل اختلاف ثابت کند. باید به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کند. و کارشناس باید جانمایی پلاک ثبتی را برای این ملک انجام دهد. تا حدود ملک مشخص شود. جانمایی پلاک ثبتی به این صورت می باشد که کارشناس با استفاده از پلاک ثبتی که در سند درج شده است جانمایی را انجام می دهد.

چهار گوشه ملک را روی زمین تثبیت می کند و سپس نقشه یو تی ام ملک را تهیه می کند .در این صورت حدود دقیق و مساحت ملک با مختصات یو تی ام تعیین می شود. کارشناس پس از تهیه نقشه آن را مهر و امضا می کند و مالک می تواند با این مدرک ادعای خود را ثابت کند.در نهایت می تواند مرز ملک خود را تثبیت کند. برای ملک سند تک برگ اخذ نماید. با این کار مالک دیگر دچار اینگونه اختلافات نمی شود.چون در سند تک برگ مساحت، موقعیت،حدود و مرزهای ملک با املاک مجاور به طور دقیق اندازه گیری و ثبت شده است .

نحوه انجام جانمایی ملک

نحوه انجام جانمایی ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما