دریافت آدرس ملک با پلاک ثبتی

دریافت آدرس ملک با پلاک ثبتی

دریافت آدرس ملک با پلاک ثبتی سند منگوله دار

در صورتی که آدرس ملک بر روی زمین معلوم نباشد. در نتیجه همین امر سبب بروز مشکلاتی می شود. دریافت آدرس ملک با پلاک ثبتی سند منگوله دار که یکی از مشخصه های اصلی هر ملکی است. و بر اساس پلاک ثبتی ملک است . که موقعیت دقیق یک ملک بر روی زمین به همراه مرز های آن مشخص می شود. از این طریق می توان برای املاکی که مالک آدرس دقیق ملک را نمی داند اما اسناد و مدارک آن موجود است. موقعیت دقیق ملک شناسایی شود.

پلاک ثبتی ملک یا همان پلاک اصلی و فرعی قید شده در سند های مالکیت یکی از مشخصه های اصلی برای هر ملکی است. که امروزه املاک را بر اساس این پلاک ثبتی ها جانمایی می کنند.

و این جانمایی ملک به این منظور است که با توجه به پلاک ثبتی قید شده در سند مرز های ملک تعیین می شود. و با تهیه یک نقشه یو تی ام از ملک موقعیت دقیق آن نیز بر روی کره زمین مشخص می شود. که این کار از طریق مختصات های یو تی ام تعریف شده بر روی کره زمین انجام می شود. پس زمانی که مالک موقعیت دقیق یک ملک را بر روی زمین نداند. باید با توجه به پلاک ثبتی ملک و استعلام نقشه ثبتی این پلاک آدرس دقیق ملک بر روی زمین مشخص می شود.

پلاک ثبتی ملک

برای اینکه بتوان ملک یا زمین را شناسایی نمود لازم است محل آن را شناسایی کرد. اراضی بر طبق معیار خاصی طبقه بندی می شود. طبقه بندی از استان آغاز می شود. در نتیجه به واحد های کوچک تقسیم می شود. هر یک از این واحد ها بخش نامیده می شود. هز بخش مجدد به قسمت های کوچک تقسیم می شود. به این بخش ها قطعه اصلی گفته می شود. درون قطعات اصلی یا همان قطعه مادر قطعات فرعی قرار گرفته است.

اداره ثبت اسناد با هر مراجعه فرد پلاک ثبتی برای زمین صادر می کند. به همین دلیل هم در برخی مناطق پلاک ها ممکن است آشفتگی هایی داشته باشد.

تفاوت پلاک ثبتی اصلی و فرعی

شماره پلاک اصلی برای قطعات مادر صادر می شود. زمین های مادر به مرور قطعاتی جدا می شوند. و پلاک فرعی به قطعات تعلق می گیرد. در نتیجه معلوم می شود هز قطعه زمین مربوط به کدام قطعه مادر بوده و شامل چه بخشی می باشد. پلاک اصلی و فرعی همانند نام و نام خانوادگی افراد می باشد. هدف اصلی تعریف پلاک ثبتی اصلی و فرعی این است که سازمان ثبت اسناد بتواند هز زمین را راحت تر شناسایی نماید.

شماره پلاک اصلی و فرعی در سند قدیمی درج می شود. این شماره با یک ممیز از هم جدا می شود.

جانمایی پلاک ثبتی ملک چیست؟

مشخص نمودن موقعیت دقیق ملک بر روی نقشه یو تی ام و یا عکس هوایی را جانمایی پلاک ثبتی می گویند. جانمایی پلاک ثبتی ملک با اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک انجام می شود. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. ممکن است حدود اربعه ملک بر روی زمین نا معلوم باشد و یا آدرس ملک نا مشخص باشد و ملک گمشده باشد. در نتیجه انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری می باشد.

متقاضی با در دست داشتن تصویری از سند مالکیت قدیمی می تواند موقعیت ملک خود را پیدا کند. اگر ملک ملی یا موات نباشد انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ممکن می باشد.

جانمایی پلاک ثبتی ملک فاقد دیوارکشی

ممکن است حدود اربعه ملک بر روی زمین نا معلوم شود و ملک دیوار کشی نا مشخصی داشته باشد. در نتیجه برای معلوم نمودن این حدود بر روی زمین لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. نا معلوم بودن حدود اربعه ملک ممکن است باعث شود که به حدود اربعه ملک تعارض شود. بنابراین لازم است هر چه زود تر برای ملک سند تک برگی اخذ نمود و دیوار کشی حدود اربعه ملک را بر روی زمین انجام داد.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک از اسناد و مدارک قدیمی ملک و اسناد ثبتی استفاده می شود. با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک تعیین می شود. در ادامه نقشه یو تی ام قابل تهیه خواهد بود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود. این نقشه قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود تا اخذ سند تک برگی برای ملک ممکن باشد. همچنین دیوار کشی ملک به صورت اصولی انجام می شود.

انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک کارشناس رسمی دادگستری

ملک گمشده به ملکی گفته می شود که آدرس معلومی ندارد. ممکن است فردی ملک قدیمی خود را برای مدتی رها کند. در نتیجه آدرس ملک بر روی زمین نا معلوم می شود. بنابراین لازم است اقداماتی انجام شود و آدرس ملک معلوم شود. اسناد قدیمی حاوی اطلاعات مکانی ملک نمی باشد. همین امر باعث می شود به کمک آن نتوان آدرس ملک را بر روی زمین معلوم کرد. مشخص کردن آدرس ملک گمشده با بررسی اسناد و مدارک ثبتی ملک و با انجام جانمایی پلاک ثبتی ممکن است. دریافت آدرس ملک با پلاک ثبتی سند منگوله دار از عهده یک فرد متخصص بر می آید. برای یافتن آدرس ملک گمشده می توان به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

برای اینکه بتوان آدرس ملک گمشده را پیدا کرد لازم است اسناد قدیمی ملک بررسی شود. در ادامه می بایست اسناد و مدارک ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج شود. با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. با مشخص شدن این حدود در ادامه نقشه برداری به جهت تهیه نقشه یو تی ام انجام می شود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و در ادامه با توجه به اطلاعات برداشتی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد نیز خواهد بود.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

اولین نفری باشید که امتیاز ثبت می کند 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما